ВИДИ СУЛЬФАТУ МАГНІЮ
Сульфат магнію займає особливе місце на ринку України і представлений виключно імпортним продуктом. Основними виробниками цього добрива є Польща та Китай. По динаміці закупок можна виділити піковий період березень-квітень місяці. Це пояснюється внесенням сульфату магнію в основне удобрення. Перевагою добрива є швидка дія, адже воно починає виконувати свої функції вже через добу після внесення, також є універсальним та гарно розчиняється у воді.
Сульфат магнію для рослин є цінним джерелом магнію та сірки, які необхідні культурам для якісного розвитку зеленої маси, підвищенню стійкості рослин до посухи, покращенню засвоєння азоту, збільшенню врожайності, покращення якості продукції (накопиченню більшої кількості клейковини, олійні збільшують відсоток олійної складової). Це неорганічна речовина, яка є сіллю металу магнію та сірчаної кислоти. Хімічна формула MgSO4. Розрізняють гранульований та кристалічний сульфат магнію.
Сульфат магнію гранульований представляє собою сірі гранули, розміром від 1 до 5 мм. Буває лише одноводневим. Вміст діючої речовини може бути: MgО-21% та SO3-36%, MgО-23% та SO3-46%, MgО-27% та SO3-42%, MgО-27% та SO3-40%, MgО-27% та SO3-51%. Використовують гранульований сульфат магнію прикореневим способом восени та навесні на всіх типах ґрунтів, але враховуючи їхню кислотність (на закисленому ґрунті повноцінне засвоєння магнію неможливе).
Сульфат магнію кристалічний має білий колір й поділяється на семиводний та одноводний. Призначений для позакореневого підживлення та систем фертигації. Вміст діючої речовини в семиводному сульфаті магнію: MgО-16% та SO3-32%.
Також сульфат магнію широко застосовується у текстильній промисловості, миючих засобах, медицині, цементній, целюлозо-паперовій промисловості, в лабораторіях, а також у сільському господарстві. Саме в цих галузях використовується переважно безводний сульфат магнію.
Компанія ТОВ «РІЧ МІНЕРАЛ» пропонує сульфат магнію від польських виробників – Siarkopol, Alventa та китайського – Tianjin Xingyu Fertilizer Industry.
Рекомендації щодо внесення:При внесені мінерального добрива навесні потрібно звертати увагу на особливості розміщення кореневої системи певної рослини. Одним із важливих чинників для внесення є легка розчинність та відповідно висока рухливість Mg та S в землі, тому високе дозування сульфату магнію рослина може просто не встигнути засвоїти. Вносити сульфат магнію восени краще за все незадовго до зимових холодів та у важкі ґрунти, адже в цьому випадку зменшується ризик передчасного вимивання добрива. Для основного внесення норма витрати складає 3 — 15 кг добрива на гектар. В цьому випадку сульфат магнію вносять разом з азотними добривами по талому ґрунту та обов’язковим змішуванням з ґрунтом.
Кристалічний розчиняють у воді та проводять обприскування для польових культур 2-5% (4-10 кг/га / 300 л води) розчином на гектар. Для саду можна використовувати 1% розчин 500 л на гектар. Для закритого ґрунту можна застосувати 0,01-0,2% (0,1-2 кг/га /1000 л води) розчин.